Pomoce szkolne

  Pomoce Szkolne - Bryły magnetyczne- ułamki - 8 brył - 20 elementow. nr. kat.1911-LER - Sklep

Bryły magnetyczne- ułamki - 8 brył - 20 elementow. nr. kat.1911-LER

Strona główna

Bryły magnetyczne- ułamki - 8 szt

Niezwykle oryginalna w formie pomoc dydaktyczna do nauki ułamków. Magnetyczne właściwości brył i ich żywa kolorystyka angażują całą klasę w poznawanie własności ułamków. Uczniowie doświadczają, iż ułamki można rozumieć i przedstawiać trójwymiarowo (co przekłada się na konretne czynności życiowe, tj. jak chociażby dzielenie jabłka na pół).

Zestaw przedstawia całość oraz ułamki 1/2, 1/3, 1/4 i  w magnetycznych formie kul i sześcianów o dużych wymiarach.

Dzieci poprzez eksperymentowanie z układaniem konkretnych części w całość poznają właściwości ułamków. Poprzez ćwiczenia mogą przeprowadzać wszystkie podstawowe działania na ułamkach, tj. rozszerzanie i skracanie ułamków, a także dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków jednoimiennych i różnoimiennych. Połączenie kilku zestawów pozwala zobrazować również pojęcie ułamka niewłaściwego i liczby mieszanej. Manipulacj na takim konkretnym, atrakcyjnym, wizualnie kodowanym materiale dydaktycznym znacznie ułatwia dzieciom opanowanie tego trudnego działu matematyki, zrozumienie abstrakcyjnych pojęć i działań związanych z ułamkami.

Polecamy również rodzicom do wykorzystania w nauce w domu, jeśli dziecko ma kłopoty ze zrozumieniem ułamków.

Pomoc ta należy do szerokiej serii dydaktycznej "Tęczowe ułamki", w której obowiązuje jednolity kod kolorystyczny. Poszczególne ułamki są oznaczane tym samym kolorem kolorystycznym, co ułatwia dzieciom wzrokowe rozpoznawanie i zapamiętywanie poszczególnych części ułamkowych.

Bryły wykonane są z estetycznego, wytrzymałego tworzywa o atrakcyjnych barwach, starczą więc na lata interesującej nauki.
 Zastosowanie:
- rozszerzanie i skracanie ułamków
- dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków jednoimiennych
- dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków różnoimiennych
- obrazowanie pojęcie ułamka niewłaściwego i liczby mieszanej (przy połączeniu więcej niż jednego kompletu)
- przestrzenne zobrazowanie ułamków i działań na nich.