Pomoce szkolne

  Pomoce Szkolne - www.pomoceszkolne.com - Sklep

Mikroskop szkolny z kondensorem Abbego nr 0001

Biologia / Przyroda » mikroskopy

UWAGA NOWOŚĆ!

 

- statyw kołyskowy połączony przegubem z podstawą
- podstawa podkówka z trzema punktami podparcia
-  głowica okularowa jednooczna
- kondensor Abbego z regulowaną aperturową przysłoną irysową, regulacją wysokości oraz gniazdem filtrów
- obiektywy achromatyczne: 4x, 10x, 40x (S)(obiektyw amortyzowany)
-  okular: H10x, H16x
- zakres powiększeń w skompletowaniu standardowym 40x- 640x
- makroruchy: 50 mm, mikroruchy: 1.4-1.6 mm
-  długość mechanizmu tubusu - 160 mm
-  miska rewolwerowa trójgniazdowa
-  oświetlenie preparatu przy użyciu lampy żarówkowej
-  stolik płaski z łapkami do mocowania preparatu
-  całość w drewnianej walizce


Ulepszona wersja mikroskopu t z kondensorem Abbego z regulowaną aperturową przysłoną irysową, gniazdem filtrów oraz regulacją wysokości. Jest to specjalny układ optyczny pozwalający uzyskać równomierne oświetlenie obserwowanego preparatu. Odpowiednie ustawienia kondensora pozwalają sterować parametrami obrazu, takimi jak głębia ostrości, kontrast oraz rozdzielczość optyczna.

Popularny mikroskop szkolny nawiązuje swym pięknym kształtem do klasycznych mikroskopów, na jakich pracowali XIX wieczni przyrodnicy i bakteriolodzy tacy, jak Ludwik Pasteur czy Robert Koch. Wspaniałe sukcesy, jakie wtedy osiągnęli, na zawsze zmieniło życie współczesnej cywilizacji.

Mikroskop posiada trzy obiektywy: 4x, 10x i 40x oraz dwa okulary: 10x i 16x, dając powiększenia w zakresie 40x - 640x. W zestawie oświetlenie żarówkowe.

Wykorzystując dostępne powiększenie obejrzymy struktury komórkowe przekrojów preparatów z tkanek roślinnych i zwierzęcych, obejrzy organizmy jednokomórkowe zamieszkujące środowisko wodne (np. pierwotniaki, wrotki, glony, nicienie wolnożyjące). W świetle odbitym bardzo dobrze widoczne będą owady, tkaniny, znaczki czy monety. Na oferowanym powiększeniu pracują uczniowie na mikroskopach w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki naszemu mikroskopowi przeprowadzisz obserwację takich eksperymentów, jak np. zjawisko plazmolizy w komórkach łuski spichrzowej cebuli, czy oddziaływanie sacharozy na komórki drożdży (Saccharomyces sp.)


Do tego modelu można dokupić okular mikrometryczny i przedmiotowe szkiełko mikrometryczne. Dzięki temu możemy przeprowadzać pomiary mikrometryczne np. określać wielkość komórek..

Do rejestracji w komputerze obrazów mikroskopowych proponujemy zakup jednej z oferowanych przez naszą firmę kamer USB, którą wkładamy do tubusu okularowego po uprzednim wyjęciu okularu.

Przy zakupie mikroskopu należy pamiętać o dokupieniu szkiełek nakrywkowych i przedmiotowych oraz zestawu do czyszczenia optyki, który wykorzystujemy nie tylko do czyszczenia elementów optycznych ale również do usuwania pyłków ze szkiełka z preparatem.

Zestaw gotowych, specjalnie przygotowanych, barwionych preparatów pozwoli nam na rozpoczęcie przygody od razu po wyjęciu mikroskopu z opakowania. Najbardziej interesującym zestawem jest zestaw największy składający się ze 100szt. preparatów. Wykazy preparatów są podane na stronie z opisami poszczególnych zestawów.

Proponujemy rozważyć również zakup książki pt. Mikroskopia świetlna w badaniach komórki roślinnej, ćwiczenia. Jest to najlepsza pozycja polskojęzyczna obecnie dostępna na rynku, w której w przystępny sposób została przedstawiona budowa mikroskopu, pomiary mikroskopowe, różne techniki obserwacyjne, sposób przygotowania preparatów, ich barwienia oraz ćwiczenia. Jest to książka również dla rodziców, którzy chcą wiedzę o mikroskopii przekazać swoim dzieciom.

Środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania przyrody, na poziomie szkoły podstawowej, do nauczania biologii na poziomie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum, na podstawie recenzji rzeczoznawców:
- dr Wiktora Dżygóry, zarekomendowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego fizycznego Katowicach,
- dr Andrzeja Rzepki, zarekomendowanego przez Akademię Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej.
Numer zalecenia 1468/2002.